Šta znači rezultat nalaza gastroskopije: - Dg. Gastritis chronica abacterialis inactiva regionis antralis ventriculi. - Dg. Gastritis chronica abacterialis inactiva regionis corporis ventriculi. Da li je rezultat dobar ili ne?
    Hvala!

    Odgovoreno: 10. 02. 2009.

Komentari na pitanje: #20919

    • Poštovani prof. dr Nagorni, molim Vas rastumačite mi patohistolosko - citološki izveštaj Gastroskopije; Dg: Pangastritis chronica atrophica abacterialis inactiva precipuae regionis antralis ventriculi. Inače, pijem Iberogast koga u apotekama nema i Famotidin jednu tabletu dnevno pred spavanje! S poštovanjem.

    • Andjelka Petrovic 25. 02. 2022.

      Poštovani doktore, radila sam gastroskopiju i biopsiju zeludca. Patološki izveštaj glasi: pangastritis chronica atrophica abacterialis inactiva precipuae regionis antralis ventriculi. Kako se lečiti. Pila sam nalaze pa omeprole i tako nekoliko meseci. Molim Vaše mišljenje i savet. Hvala puno.

    • Marijana Cato 12. 12. 2020.

      Molim vas sta znaci dijagnoza Pangastritis chronica atrophica bacterialis activa precipuae regionis antralis ventriculi

    • Poštovani, nakon urađene gastroskopije, dobila sam sljedeću dijagnozu - GASTRITIS (+) CHRINICA (+) ABACCTERUALIS ACTIVA (+) REGIONIS CORPORIS VENTRICULI. Molim Vas da mi rastumačite ovaj nalaz. Unaprijed zahvalna, Nataša Babić, Banja Luka

    • Imam bolove u zelutcukonstantno vec 20 dana i ne prestaje otisao sam kod hirurga i dao mije da uradim gastroskopiju i ct sa kontrastom. Na gastroskopiji su mi nasli ostecenje sluznice a na ct malo uvecana jetra malo uvecani linfni i kao zadebljane na zeludcu. Otiso sam sa nalazima kod hirurga i on mije rekao na se ne sekiram da nista nije strasno da cemo resiti tabletama ima vec dva dana pijem tablete ali i dalje imam bol u zeludcu