Poštovani,
    Interesuje me zdravlje mog oca. Ima hepatitis tipa 2. Redovno koristi insulin 2 puta na dan pije i lekove. Ima cirozu jetre pije i za to lekove. Doktori mu brane alkohol ali on svakodnevno konzumira alkoholna pića. Sad u poslednje vreme postao je agresivan. Nece da se leči od alkohola. A doktori ga ne šalju u bolnicu.
    Zanima me kome da se obratim za neki savet ili Vi odgovorite šta je to u pitanju. Redovno ide na kontrole redovno pije lekove ali i redovno konzumira alkohol što mu doktori najviše brane. Molim Vas recite mi šta je u pitanju šta da radim?
    Unapred Vam hvala.

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • Postovani/a, Vas otac je zavistan od alkohola, verovatno je i dugotrajna konzumacija dovela i do ostecenja pankreasa i dijabetesa (ne hepatitisa). Potrebno je da se leci od zavisnosti od alkohola, a iza toga da se proceni stanje gfunkcije jetre. Alkohol je zabranjen. Pozdrav