Poštovani, bolujem od ulceroznog kolitisa koji je trenutno pod kontrolom zahvaljujući Salofalk 500mg koje pijem dva puta dnevno već treću godinu. Budući da u istom tom periodu pokušavam sa suprugom imati dijete, zanima me da li su Salofalk tablete štetne za sterilitet i da li je mogući sterilitet konačan ili može ''nestati'' prestankom terapije. Unaprijed zahvalan.

    Odgovoreno: 20. 12. 2007.
    • Postovana, Poznato je da je plodnost smanjena i u muskaraca i u zena koji boluju od ulkceroynog kolitisa. Zene mogu da imaju p[roblema sa zacecem, a kod obolelih muskaraca pokretljivost spermatozoida je smanjena. Lekovi koji uzimate mnisu stetni, tako da se beleze trudnoce u zena koje sun a terapiji. Obicno se savetuje zacece u vreme kada bolest nije aktivna i kada je doza lekova minimalna (doza odrzavanja). pozdrav