Pre mesec i po dana (31.10.07)na I hiruskoj klinici u Beogradu mi je  odstranjen ceo zeludac.Postoperativni tok je uredu,rana je zarasla bez  gnojenja.Sledeca ispitivanja koja su radjena na Onkologiji, pre pocetka  hemioterapije,su takodje dala odlicne rezultate.Krvna slika je dobra,tumor  markeri su:CA 19-9 je 8,9 a CEA je 1,44.Ultra zvuk abdomena je OK. Poceo  sam sa primanjem hemioterapije koju podnosim relativno dobro,ali imam  prilicne probleme sa ishranom.Pridrzavam se rezima ishrane koji mi je  preporucen,mali obroci vise puta dnevno,ali je stolica stalno retka.Nekada  imam 4-5 takvih stolica dnevno.Stolice su zelene i izuzetno neprijatnog  mirisa.  Da li je to normalno s obzirom na vrstu operacije koju sam imao i na vreme  koje je proteklo od operacije?  Kada mogu da ocekujem eventualno sredjivanje tih problema?  Da li ce hemioterapija da utice usporavajuce na eventualno resavanje gore  navedenih problema?   Veliki pozdrav i hvala

    Odgovoreno: 20. 12. 2007.
    •  Postovani, Tegobe koje navodite su posledica prethodne hirurske intervencije, i u narednimk mesecima ce se stolice promeniti, postati manje po broju, cvrsce i bez neprijatnog mirisa. Koliko je meni poznato, hemioterapija ne usporava iscezavanje Vasih problema. Pozdrav