Poštovani,
    Početkom decembra mi je otkrivena Helicobacter pilory 6.8, clo testom. Primio sa 7 dana 2 antibiotika sa lanzulom koji pijem još 6 nedelja posle toga (skoro završavam). Medjutim pored onih standardnih tegoba u stomaku, karakteristična za ovu bakteriju, imam i povremeni osećaj groznice (traje oko 0.5-1h), teskobu, svrab po celom telu, nadutost, ostipacija pa proliv, glavobolje, zamućen pogled i sl. Doktor me uveravao da je to od HP, ali sam ja lutao internetom i došao do zaključka da su to simptomi kandide. Uradio sam bris grla i iz anal. izmeta na kandidu, negativni su, ali su mi izmedju prstiju izasle neke ranice i doktor mi je juče rekao da je kandida i prepisao Canesten i Fluconazol, pa me interesuje da li je preporučljivo da pijem ovaj lek, s obzirom na terapiju za HP. Još nešto, pošto su mi simptomi povremeno bili dosta gadni uradio sam analizu krvi, i sve je optimalno, Hepatogram, krvna slika, sedimentacija 6/12, zelezo 26, hemoblobin 150, doktor kaže ko u kosmonauta. Da li ovo isključuje neke ozbiljnije probleme?
    Hvala unapred na Vašem odgovoru i vremenu, pozdrav Predrag