Poštovani prof.
    zanima me šta radite u sledećem slučaju? Da li svetujete dodatne pretrage i lekove ili mu kažete da je medicina nemoćna da to reši? Naime, ja već 2god. bolujem od idiopatskog kolitisa (MC ili UC) i na klasičnoj sam terapiji lokalno i oralno, mesalazin. Ne žalim se ni na bolove ni na prolive ni na mršavljenje ni na nadutost ni na T ali od prvog dana imam patološki mnogo gasova, to je neizdrživo :( Ne mislim na naduvanost već na samo stvaranje i izbacivanje vetrova. Imam ih u proseku 30-50 puta na dan kada sam u svesnom stanju. Kada spavam ili dremam gasova, tj. izbacivanja nema nimalo! Sve moguće pretrage su dobre (KKS, biohemija, autoantitela, stolica nema gljivice, parazite i patogene bakterije, CRP miran, urin BO...TU markeri neg). Koristio sam sve moguće profi pre-probiotike (FiveLac, ESI Fermental, Probiotik, LifePro, Flobion specijalno za IBS), Antibiotike (Ciprofloxacin i Orvagyl), koristio sam simetikone (Gasvan, Espumisan...mada mi to ne treba jer oni samo omogućavaju evakuaciju!!!), pio sam i za varenje (Klometol, Ranisan, Nexium) mada mi je to dobro (nemam problema sa želudcem i tankim crevom, enterokliza je u normalnim granicama), menjao način ishrane prema bolničkoj tabeli koja mi je data. Ama baš ništa ne pomaže.
    Da li ima leka i kako i kome da se obratim ako može da efikasno reši problem??? Do sada niko nije uspeo.
    Hvala vam na vremenu i trudu!