Poštovani doktore,
    moje pitanje se odnosi na zeludac i nervozu. Bio sam kod gastroenterologa on mi je uradio ultrazvuk a zatim izvadio krv na H. Pylori i sada dovrsavam terapiju za lecenje te bakterije. Ali, mislim da to nije izvor mog problema. Moj problem koji sam i tom gastroenterologu rekao je sledeci: Cesto "osecam" zeludac, narocito posle hrane, nekada kao nervoza u zeluci, ili kao da mi srce kuca u stomaku, nekada nadutost. Onda kada mi je "najteze" osecam da su mi vrhovi prstiju na sakama veoma hladni. Neki su mi rekli da li nije problem sa Anksioznoscu, ali mi je cudno da mi se to najcesce desava ili kada sam gladan ili nakon hrane i nekoliko minuta posle. Ta napetost u zelucu nekada traje krace nekada duze. Sada vec pocinjem da biram sta cu da jedem i to mi se izgleda svodi samo na par dijetskih namirnica, posto mi teza hrana izazove taj osecaj nevarenja, nadutosti, tezine u stomaku i onog najgoreg nervoze. Sta da radim? Da li je moguca ta povezanost "hladnih vrhova pratiju" sa zelucem ili?

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.

Komentari na pitanje: #20187

    • Moj problem je sto imam jaku nervozu u zelucu i dojde mi do povracanja ali ne mogu da povratim onda se preznojim i osjecam kao da cu se onesvjestiti. Takodje osjecam probadanje na lijvoj strani. Onda nemam snage i osjecam pritisak u glvi