Poštovani,
    Molim vas da mi odgovorite na slijedeće. Na fizikalnoj terapiji 1.mj.2008.god.dobio sam jake lijekove koji su mi počeli stvarati bolove u trbuhu,te čudan okus u ustima.U međuvremenu dok sam pio te ake lijekove također sam bio na bazenu. Sjeo sam na nešto sluzavo u svlačioni sa spolovilom i dotaknuo to isto.Unutar nekoliko dana počeli su bolovi u grlu,nisam mogao gutati,bolovi u crijevima.U 1 mj.smršavio 10 kg, Dobio sam candidu albicanic u ustima,poslije je prešla u crijeva.Također sam imao i streptoccocu agilatic grupe B.,te klamidiju.Pio sam razne lijekove,te dosta dugo.Klamidija je prošla-3 testa kontrolna svaka 3 mj negativna.Streptoccoca također. Candida je stalno prisutna,nekad manje nekad više. Ostao sam bez sline u ustima,suha usta,peku usta i jezik,bijeli jezik,nastala xerostomija,oligoshialgia.Pomanjkanje suze u oku.peču oči,suhe oči. Radio biopsiju,nalaz 100 upalnih stanica u žlijezdi slinovnici. Kažu nema lijeka. Povezuju sa SYEGRENOVIM SINDROMOM.Govore da od tog dolazi do raka usne šupljine i limfnih žlijezda.Imao od početka 2008 god do 10 mj.2008. god velike proljeve i krvave stolice,jedva se smirilo nekim lijekovima.Na crijevima našli(radio kolonoskopiju)polipe,misle da je možda početak kronove bolesti,sad se malo primirili proljevi i tvrđa stolica.Već 15 god mi govore da imam kolitis jer me bole crijeva.Također imam hijetalnu herniju,kamenac na žući,alergičan na više toga-radio alergotest.Napravio sam testove na sve spolne bolesti,mikroplazmu,ureoplazmu,hiv,hepatitis,klamidiju,ma na sve.Kada počelo sa ustima i crijevima u roku par mjeseci otekla mi kvržica u preponi(imao je godinama ka zrno riže),te dobio temperaturu od nje,jako narasla kao čir,krvarila,te morao operirati dva puta,rekli da je lojna žlijezda.Također bio na operaciji mokraćnih kanala-strictura uretre-suženje Problemi koji su počeli krajem 1.mj.2008.god,test na HIV radio sam sredinom 2 mj 2008.god i sve ostale testove na spolne bolesti.Sve negativno,tako i na klamidiju.Pošto me peklo u spolovilu,mokrio često,ponovio testove sve u 5 mj-na HIV ISTO.Taj put mi pronašli klamidiju.Pio lijekove i ona prošla.Ponovio sve testove i na HIV isto u 7 mj i sve bilo u redu,klamidije nema.Ja i dalje puno mokrim 10 puta na dan.U 7 mj ponavljam još jednom test na hiv samo,nalaz negativan.U 10 mj ponavljam opet sve testove na spolne bolesti,te test na HIV.SVE NEGATIVNO.Cistoskopijom utvrdili da imam suženje mokraćnih kanala,operiran i sada dobro,normalno mokrim,bolovi u crijevima još jaki,jezik peće,suha usta jako,bijeli jezik,kandida i dalje prisutna.Sedimentacija,svi imunološki nalazi u redu,ena,ana,svi svi...Jedino nešto malo povećani bilirubini,te kandida prisutna stalno i ničim ne prolazi.
    MOJE PITANJE JE SLIJEDEĆE: Imunolog govori da kandida zna biti simptom HIV-a.Nije nikom jasno da ne prolazi kandida.Ništa ne pokazuje na upalu bilo čega,nalazi krvi,uredni,ali kolonoskopija i biopsija žlijezde slinovnice to ipak pokazuju da upala postoji.Mnogi govore da nema šanse da imam HIV jedan imunolog isto govori,drugi kažem čudi se,i mislio o tom kao mogučnost.Drugi specijalisti govore da nakon toliko testiranja nema šanse da imam HIV.Hoću pitati slijedeće:neki govore da rezultati testiranja na HIV dovoljno pokazuju nakon 3 mj,neki nakon 6mj,neki govore da mora proći 1 god.Što je točno?Moram li se još koji put testirati ili ne.Zašto se govori da je moguće da se Hiv može pojaviti 10 god.nakon što se inficira.Što to znači da ja neću bit 10 god na miru i znat sa sigurnošću imam ili nemam hiv ili se tek tada jave simptomi ako se ne kontroliraš prije,a ipak mora se znat najkasnije do kad.Molim razjasnite mi malo ovu dilemu,malo me opterećuje,govore nemaš se čeg bojat a ono imam neke simptome,neznam što da mislim,kako da se ponašam,malo me panika,opterećen sam.Do sada otkad se to desilo izbjegavao sam odnose da ne zarazim suprugu,govore mi nek imam normalan odnos bez prezervativa,nekako skupio hrabrost,pa probao sa prezervativom,pa stavio dva,ako jedan pukne kod odnosa za svaki slučaj,uhhh psiha me počela mučiti,kako da se riješim candide albicanic u ustima,te da li mogu to prenijeti na suprugu oralnim putem ili ejakulatom,donjim rubljem,priborom za jelo ili čašom,kako da znam imam li ili ne cronovu bolest,liječnici još nisu sigurni,koje sve pretrage govore o toj dijagnozi da ih još napravim iako govore da je kolonoskopija najglavniji pokazatelj,koje nalaze bih trebao napraviti da sam siguran imam li ili ne i syegrenov sindrom.Sve samo nagađaju,nemam nikakvu točnu dijagnozu,a ne osječam se dobro.
    Molim pomoć,hvala.

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • Postovani, pazljivo sam procitao sve sto ste napisali. Kompleksne cinjenice koje navodite iz istorije bolesti navode me zakljucak da je neophodno da Vas pogledaju konsultativno zajedno gastroenterolog i infekltolog i da Vam odrede adekvatnu terapiju uz predlog potencijalnog obnavljanja nekih analiza. Pozdrav