Poštovani,
    želela bih da Vas pitam za savet. Moj verenik se već duži vremenski period žali na svrab oko analnog otvora koji nije praćen crvenilom. Radio je mikrobiološki pregled stolice na parazite, u uzorku nisu nadjena jaja crevnih helminata, nije izolovana salmonella, niti shigella i campylobacter takodje nije izolovana ni candida. Koristio je lokalno Kansen i Daktanol krem, ali bez uspeha, svrab je i dalje prisutan.
    Možete li nam reći da li je potrebno uraditi još neke analize, ako jeste, koje? Šta bi mogao biti uzrok svraba?