Imam 31 god. Pre 2 god. su mi dijagnosticirali hronični gastrit. Sada imam bebu od 2 meseca i sumnjam da imam helicobacter pylori. Recite mi koji su simtomi ove bakterijei da li mogu da je prenesem mojoj bebi? Inače ujutro obavezno doručkujem, hranim se zdravo, uzimam dodatne vitamine, povremeno železo. Uglavno vodim miran i kvalitetan život.
    Zanima me i da li postoi neki drugi način ispitivanje ove bakterije osim preko krvi?
    Pozdrav iz Skoplja.
    Ana