Poštovani doktore,
    Molim Vas za tumačenje izraza UZ nalaza abdomena: žučna kesa distendirana presavijenog vrata. I još jedno pitanje: koje je najefikasnije sredstvo za lečenje meteorizma?
    Unapred Vam hvala!

    Odgovoreno: 26. 01. 2009.
    • Postovani NN, zucna kesica je distendirana, presavijenog vrata. To je pravilan izraz i znaci da je vrat zucne kesice presavije, a zucna kesica uslked nagomilane zuce je prosirena. Neznam koji je razlog za Vas meteorizan. Dobro se leci kapsulama Espumisana. Pozdrav