Pred 6 meseci se lekuvav od plevrit na levo belodrobno krilo, sakam da znam koi se vistinskite pricniteli bidejki bolkite povtorno se pojavuvaat simptomite se potenje navecer silni bolki gadenje, nagoni na povrakanje.
    Ve molam do kolku e mozno pobrzo da dobijam povraten odgovor

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.

Komentari na pitanje: #19843

    • Zdravo ako moze da mi odgovorite mojot soprug lezese vo ustanova skoro 1 mesec i ispusten e so dijagnoza empyema pleurae l. Dex. I operacija perthes drainage i pi kaj dijafnozata pisuvae62c ili j90 pa me interesira dali e losa ovaa dijagnoza zasto on seuste se oseca omalaksano a na kontrola treba da odi duri na krajot od avgust odnapred vi se zablagodaruvam a vo medjuvreme ne prima lekarstva samo aloe vera gel dali e dobro i ako e kolku vreme moze da se koristi povtorno vi se zablagodaruvam