Postovani Profesore,Imam 39 godina i imam unazad godinu dana tegobe. Simptomi su sledeci: bol u levom abdomenu (gore , blize zeludcu), koji se javlja iskljucivo nocu dok spavam. Bol je tup i "parajuci". Utvrdio sam jednu zanimljivu stvar : bol prestaje kad popijem casu vode, naiskap, i to u roku od desetak sekundi. Inace sam primetio da se to desava bez obzira na vrstu hrane i vreme konzumiranja. Jednostavno tu nema pravila.Takodje bol se javlja vise noci uzastopno a onda i nema i opet se iznenada javi... Sto se tice stolice, ona je redovna ujutru, s tim sto je gotovo uvek "meka" (mozda posledica konzumiranja mlecnih proizvoda , jogurta). Jedno vreme , krace, zapazao sam u stolici i belicasta vlakna ali ih u poslednje vreme nemam. Neki put mi se javi ostar bol u rektumu odnosno anusu. Pre vise od deset godina mi je indikovan hronicni gastritis na zelucu i dvanestopalcnom crevu.Takodje imam i hemoroide. Nisam se posebno lecio od ovoga. Inace ne pusim i ne konzumiram alkohol, takodje izbegavam ma!  snu i tesku hranu.  Veoma sam zabrinut. Molim Vas da mi pomognete Vasim odgovorom ,kao i da mi preporucite sta da radim. Sa nestrpljenjem ocekujem Vas odgovor.  S postovanjem,

    Odgovoreno: 15. 12. 2007.
    •  Postoavani , Prvo sto bih Vam preporucio je da uradite gastroskopiju, pregled zeluca sa tzv sondom tokom koje bi se utvrdilo da li imate i helicobacter pylori infekciju. Postoji velika mogucnost da mozda imate cir na dvanaestopalacnom crevu, oboljenje koje se uspesno leci. Sto se tice ostrog bola u rektumu najverovatnije da je posledica hemoroida. Uradite gastroskopiju i Helico test pa mi se javite sa rezultatima. Pozdrav A. Nagorni