Imam godinama probleme sa hemoroidima, i operisala sam ih 1998, sada opet imam problema, i išla sam na pregled tj kolonoskopiju. Možete li mi protumačiti rezultate pregleda. Prolabirani unutrašnji hemoroidi RT: taxis moguć( šta je to) . U pregledanoj regiji na sigmodescedensu viđeno više otvora divertikuluma koji su plitki i čistog dna. Zaključak: Noduli hemorrohoides interni gradus III-IV Diverticulosis sygmoascedensa. I još jedno pitanje, ja se izvinjavam sto sam opširna. Doktorka mi je zakazala irigografiju. Zašto je ona neophodna, jer se izlažem zračenju a pre 4 meseca sam snimala kičmu. Na pregled sam otišla jer sam htela da koristim magnete koji su proizvedeni i kupljeni u institutu ‚‚M. Pupin‚‚. Kakva su iskustva sa primenom magneta u terapiji i da li ja smem da ih koristim, pošto moja doktorka nema nikakvih iskustava iz te oblasti.
    Hvala Vam unapred. Još jednom se izvinjavam zbog dužine pitanja.

    Odgovoreno: 27. 01. 2009.
    • Postovana, taxis moguc, nije mi poznato sta je to. ukoliko je uradjena kompletna kolonoskopija onda itrigografija nije potrebna. Nije mi poznato terapijsko dejstvo magneta na hemoroide i na divertikulume kolona. Javite se ponovo hirurgu-proktologu da pogleda Vase hemoroide. Pozdrav