Poštovani doktore,
    molim Vas za savet. Pre 2 - 3 meseca su mi se pojavili osrednji bolovi u grudima i blagi bolovi u stomaku i zadnjem delu glave i vrata. Bolovi u grudima su bili kratki i ostri i pojavljivali su se na različitim mestima. Najčešće u sredini, otprilike ispod grudne kosti, pa onda na levoj strani, a najređe na desnoj. Bolovi su ličili na kratke oštre rezove. Bolove u stomaku i glavi sam jedva i primećivao jer sam sumnjao (tj. plašio se) na kardiološke probleme (zbog porodične istorije bolesti) mada imam 37 godina. Bio sam upućen kod kardiologa i nakon detaljnih pregleda rečeno mi je da sudeći po vrsti bolova i nalazima EKG-a i krvi problem nije kardiološke prirode i da se obratim specijalistima za digestivni sistem. Pošto problem ne izgleda hitan, lekar opšte prakse mi je savetovao da pijem Nexium 4 nedelje pa ako to ne reši problem poslaće me kod specijaliste. Kada sam završio s Nexiumom, problem je i dalje ostao, samo što sada retko, skoro nikad ne osećam probadanja u grudima. Još uvek osećam slabije bolove u stomaku, ali opet na različitim mestima, ali najčešće na levoj strani. Bol je nekad oštra kratka, a nekad slabija i dugotrajna. U dva dana, u glavnom pre podne osećao sam kratkotrajne veoma jake i oštre bolove na levoj strani stomaka (niže). Povremeno osećam i kratke oštre bolove u zadnjem delu glave i vrata. Drugih simptoma nemam, ne osećam nedostatak apetita ni mučninu, nisam primetio nikakve promene vezane za stolicu niti temperaturu ili žgaravicu.
    Srdačan pozdrav i unapred hvala.

    Odgovoreno: 27. 01. 2009.

Komentari na pitanje: #19563

    • Vec neko vreme osecam blagi bol u grudima ala me nista drugo ne boli interesujemo sta da radim iskreno bojim se odlasku doktoru molim vas za savet