Postovani doktore, mozete li malo vise da mi pojasnite kako izgledaju i kako se lece perianalne fistule?  Moj partner pored hemoroida na anusu,na kozi par cm od anusa ima te promene iz kojih izlazi sekret, gnoj.Ne znam da li to ima veze sa hemoroidima ili sa necim drugim?  Hvala unapred

    Odgovoreno: 04. 12. 2007.
    •  Postovana, Onako kako ste opisali iygledaju fistule. One mogu da budu posledica urastanja dlaka u kozu, sa posledicnim zapaljenjem iste, ali mogu da se pojave i kod bolesnika sa jednom od zapaljenskih bolesti creva, tzv Kronovom bolescu. U svakom slucaju potrebno je da se obrati gastroenterologu i hirurgu-proktologu. Pozdrav