Postovani profesore, imam 25 godina,vec duze vreme (oko godinu dana),osecam stalni pritisak u predelu pupka na dole,sa vemena na vreme osetim jak bol na tom mestu-kao da me presece nesto u trenutku(u zadnje vreme se to mnogo redje desava).Takodje osecam bol pri naglom sedanju bas na tom mestu oko pupka.Duze vreme sam mislila da je to ginekoloski problem ali moj ginekolog mi je rekao da to ima veze sa pocetkom creva i da to nije nista strano i da ce proci.Stolicu imam redovnu ali nakon izvrsavanje nuzde osecam blag tunjavi pritisak u tom predelu stomaka.Sa treninzima sam prestala jer pri naglim pokretima kao npr.skakanje opet oscam taj bol.  Krva slika mi je u redu.Da li na osnovu ovih podataka mozete da pretpostavite sta je u pitanju?Kome da se obratim?Unapred Vam se jako zahvaljujem na odgovoru!

    Odgovoreno: 04. 12. 2007.
    •  Postovana, Ukoliko niste imali povredu tj pad u sedalnom predelu posto ste se predpostavljam profesionalno bavili sportom, obratite se gastroenterologu. Najverovatnije ce biti potrebno uraditi pregled zavrsnog dela debelog creva. Stojim VAm na raspolaganju na Klinici za gastroeneterologiju u Nisu. Pozdrav