Poštovani doktore,
    najpre srećni praznici... pre dve godine mojoj mami dijagnostikovan je cholecystitis calculosa sa calculus-om veličine 20 mm... na narednoj kontroli uradjen je eho abdomena i calculus se nalazio u vratu žučne kesice ili cak d.cysticus-u... pre nekoliko nedelja uradila je eho abdomena i MR abdomena. Nalaz MR tomografije pokazao je d. choledochus promera oko 9 mm, i zaključak je -cholecystitis calculosa obs. choledocholythiasis.
    Ako se calculus nalazi u d. choledochus-u koji terapijski postupak bi bio najbolji i da li je potrebna još neka metoda snimanja?
    Unapred hvala.