Poštovani doktore,
    Već više od šest godina a naročito u zimskom periodu, javlja mi se neprijatan osećaj ili blagi podnošljivi bol koji nije fokusiran na jednom mestu već se pruža od leve lopatice i dalje niz levu stranu do leve strane donjeg stomaka. Povremeno osećam pritisak u predelu dijafragme posebno kada se savijem ili ležim. U tom periodu, prisutna je opstipacija a stomak tvrd i nadut. Pre nekoliko godina snimao sam pluća i lekar je tada uočio na snimku da mi je dijafragma na tom mestu podignuta i da se usled toga javlja bol koji sam opisao. Preporučio mi je pregled abdomena. Zbog ovoga a i zbog genetske predispozicije na rak debelog creva (majka i deda su mi umrli od ove bolesti a bratu odstanjeni polipi) pre dve godine sam radio kolonoskopiju ali je nalaz bio dobar. Zadnjih dana osećam žarenje u levom donjem delu stomaka i povremeni blagi bol. Napominjem da nikada nisam imao problema sa prevelikom težinom osim što mi stomak zadnjih godina blago povećan kao i da mi tokom proleća kada se više krećem i režim ishrane je drugačiji, ove tegobe potpuno nestaju. Molim za savet.
    Da li je potrebno da uradim ponovo kolonoskopiju i koji su još pregledi neophodni kako bi se utvrdio uzrok ovih tegoba?
    Unapred zahvalan