Poštovani,
    Imam 25 godina, juna 2008.god. nakon gastroskopije dijagnostikovan mi je hronični gastritis abacterialis. Prethodno je rađena eradikciona terepija Helicobacter Pylori. U poslednje vreme imam osećaj “pečenja“ u celokupnom predelu desne strane stomaka (po vertikali desno od pupka do ispod rebara,mislim da je debelo crevo) u toku celog dana. Stolica mi je normalna. Interesuje me da li gastritis može dovesti do poremećaja u radu creva,tipa iritabilnog kolona i sl. I da li Candida u crevima, kao gljivično oboljenje može izazvati simptome “pečenja“. Trenutno mi je data terapija Bicit 2x2 između obroka, koju tek treba da počnem da pijem.
    Molila bih Vas da mi date savet šta da radim, neke dodatne analize stolice, kolonoskopiju...
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 08. 01. 2009.
    • Postovani, smanjena kiselina u zelucu moze da uslovi da se poremeti bakterijska i gljivicna flora u debelom crevu. Potencijalno candida se moze manifestovati i u vidu pecenja, ali vise uz nadimanje i prolivaste stolice. pre svega uradite pregled stolice na bakterije, gljivice i parazite. Pozdrav