Dijagnosticirali ste mom mužu 1997 godine uceruzni kolitis i tada ste mu dali da pije lek 5-asa, a pre par godina salazopirin.Nijedan lek nije pio konstantno,5-asa nešto u početku,a salazopirim u zadnjih 3-4 godine možda 2-3 puta,samo kada mu je loše.Zadnji put je pio salazopirin od maja do pre mesec,dva,pa me interesuje da li to može da utiče prilikom pokušaja da dobijemo bebu.Molila bih vas za mišljenje,ovako jer već 2 godine živimo u Beogradu,a ne u Nišu.Veliki pozdrav za Vas.

    Odgovoreno: 01. 12. 2007.
    • Postovana , Ne bi trebalo da terapije utice da dobijete bebu, premda se opisuje smanjena pokretljivost spermatozoida, a u zena koje boluju od ulceroznog kolitisa nesto umanjena sposobnost da zatrudne. Ukoliko nema subjektivne tegobe, a ocigledno da dugiotrajno neuzimanje lekova mnije pogorsalo bolest treba pokusati sa Vasim zacecem u ovom periodu. Pozdrav A. Nagorni