Poštovani,
    Da li gastroskopijom možemo utvrditi promene i na spoljašnjoj strani želuca, pošto se endoskopom gledaju samo unutrašnji delovi organa. Da li simptom gljivica i bakterija može da bude mučnina i malaksalost. Zašto ljudi izbegavaju operaciju hemoroida kada je to jedino rešenje za oslobadjanje od tog velikog, mogu reći i psihološkog problema.

    Odgovoreno: 06. 01. 2009.
    • Poštovani,
      gastroskopom se ne vide promene na spoljašnjoj strani želuca. Endoskopskim ultrazvukom mogu da se vide i ovakve promene. Potencijalno mučnina i malaksalost mogu da prate gljivičnu ili bakterijsku infekciju. Pretpostavljam da svi žele da se reše hemoroida dijetom i mastima.