Poštovani doktore,
    Imam bol u želucu koji se širi u ledja, a javlja mi se i knedla u grlu i sluz (penušava). Ta knedla se javlja više kad stojim (kad sam aktivna ) nego u mirovanju. Radila sam rendgentski snimak jednjaka, želuca i duodenuma sa barijumom i ništa nije nadjeno. Krvna slika je u redu. Ultra zvuk abdomena je u redu.
    Šta bi to moglo da bude, kako da ublažim bol i koliko je pouzdan rendgenski snimak?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 06. 01. 2009.
    • Poštovana,
      tegobe sa bolovima koji se šire u ledja su karakteristika komplikovanog ulkusa koji bi trebalo da se vidi rendgenskim pregledom, ili zapaljenja pankreasa. U svakom slučaju uradite i eho abdomena i posavetujte se sa ordinirajucim gastroenterologom.