Moja sestra ima 19 godina, sa 9 meseci je dobila simptome koji su ukazivali na celijakiju, s obzirom da nije odmah ustanovljeno da je celijakija sa dijetom je počela kasnija, možda sa nekih 12 meseci. Dijetu je držala do 7-8 godina i onda je prestala jer nije imala smptome, ni alegriju. Nakon toga nije imala nikakve preglede, ali ni simptome koji bi ukazali na celijakliju, mada je nedavno njena krvna slika pokazala smanjeno željezo u krvi. Nedavno sam pročitala da simptomi mogu biti skriveni i da je vrlo opasno ako se ne pridržava te bez gluteinske dijete.
    Šta mi možete o tome reći, na ovom sajtu ima vrlo malo informacija o tome. Ona odbija bilo kakvu kontrolu i ne znam kako da je ubedim da to obavi. Da li se ta kontrola može obaviti putem krvi ili je procedura zahtevnija?