Ubrzo nakon operacije žučne kese, zbog kamenja u istoj, pojavili su se prvo slabo, pa sve izraženiji, problemi sa lučenjem viška kiseline, koji se ogledaju u bolovima želuca, ali još više dvanaestopalačnog creva i vraćanju kiseline, posle iole obilnijeg obroka ili teže svarljive hrane. Takodje ima puno gasova i podrigivanje posle svega što se unese. Povremeno se javlja i otežano udisanje, koje verovatno ima veze sa jednjakom, jer sam sve preglede u vezi toga prošla, i sve je u redu.
    Molim Vas da mi odgovorite: Da li odstranjivanje žučne kese ima veze sa pojavom viška kiseline, tj da li je uloga žučne kese samo da pri varenju dodaje potrebne količine kiseline koje nedostaju ili i da u sebi, čuva višak kiseline iz želuca? Da li i kamenje u žuči nastaje kao posledica viška kiseline? Preporučeno mi je da uzimam lek koji će sprečiti stvaranje kiseline, kako bi se sluzokoža oporavila. Da li je to dovoljno ili postoji i neki lek za regeneraciju sluzokože? Koji je lek najbolji za to i koliko je to opasno za osobu sa odstranjenom žučnom kesom? Da li je potrebno mirovanje i koliko često se javlja recidiv?
    Unapred Vam se zahvaljujem na odgovoru.