Postovani,  molim Vas da mi pomognete vezano za endoskopiju(koja nije uspesno obavljena,zbog nesaradnje pacijenta) i kolonoskopiju(zakazanu za 29.11-sa strahom da i ona nece biti uspesna)zbog mentalne retardacije pacijenta. Zanima me da li i koja klinika radi tu vrstu pregleda, ali uz totalnu anesteziju? Kao i da li se moze jedan i drugi pregled odraditi u isto vreme? Hvala Vam unapred! Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 28. 11. 2007.
    • Postovana, Predpostavljam da mislite na gastroskopiju i kolonoskopiju. U totalnoj anesteziuji te se ovi pregledi nigde ne rade. Radi se u analgosedaciji uspesno to je anastezija koja smiruje bolesnika, uspavljuje i nema tegobe. Ona se radi u poliklinici Varnava i oba pregleda se mogu uraditi sa jednom anestezijom. Pozdrav