Imam 23 god, visok sam 184, težak 120kg, od malena se bavim sportom, ali nisam uspevao da svoju kilažu svedem na normalu. Skoro, posle par tragičnih situacija, dobio sam hipertenziju, pritisak varira. Bio sam kod lekara i rekli su skini kilažu i skinućeš pritisak. Medjutim....zadnjih god.dana, zaradio sam gastritis....To držim pod nekom kontrolom...ali što je najgore počeo sam da imam jutarnja gušenja....kolko god udahnuo, nemam kiseonika...onda podrignem i kao na trenutak mi je lakše..počelo je da bude učestalije...imao sam astmu...ali ovo nije ni nalik njoj.
    Pitam se da nije ovo na nervnoj bazi...
    Molim za savet
    Hvala

    Odgovoreno: 28. 12. 2008.
    • Poštovani,
      Najverovatnije da imate želudačnu kilu usled prekomerne težine. Uz dijetu, povećajte broj obroka sa manje hrane, spavajte sa podignutim uzglavljem, izbegavajte slatkiše, posebno čokolodu i uzimajte tablete Controloca 2x1, pola sata pre jela.
      Pozdrav.