Poštovani,
    imam pitanje vezano za moju mamu, koja ima 56 godina. Prije 8 dana ju je u noći jako zabolio stomak i povratila je svu večeru slabo sažvakanu. Nepodnošljivi bolovi su se nastavili u naredna dva dana. Doktor u hitnoj službi joj je u dva navrata davao inekcije protiv bolova i uputu za bolnicu. U bolnicu nije otišla, nego smo po nagovoru prijatelja, koji je imao sličan problem, otišli kod čovjeka koji vraća nekakvom vrstom masaže želudac na mjesto (struna). On je zaključio da "ima" strunu i pritiskao joj ruku, a nju je nepodnošljivo bolio stomak na svaki njegov pritisak. Čim je završio ona je već mogla jesti. Medjutim, slijedeći dan ju je opet počeo boljeti stomak, pa smo otišle specijalisti interne medicine koji joj je snimao želudac i rekao joj da ima spušten želudac, te da ima nekakvo zadebljanje u želucu. Kako je on rekao to je čir (mislim da samo na osnovu snimka ne može baš precizno zaključiti šta je to, ali eto ) i prepisao joj je terapiju (claromicin 100 mg i controloc 40 mg ), koja traje 14 dana (sat prije doručka i sat prije večere). Nakon popijene prve tablete (sat-dva) temperatura tijela joj se povisila na 39 stepeni (ne znam ima li to veze s terapijom, ali je navedena povišena temperatura kao nuspojava. Temperaturu je skoro nemoguće bilo spustiti, ako je i spustimo to je do 37,4 stepena. Zbog povišene temperature je otišla drugom doktoru, koji joj je dao penicilin i propisao chymoral-100 (3x1). Medjutim, sat i po posle penicilina temperatura joj je i dalje bila 37,5. Jučer je ponovno išla u hitnu zbog temperature 38 stepeni, te je dobila inekciju analgina (mislim da je koktel neki sa paracetamolom). Odmah se počela znojit i spavala je neprekidno 15 sati, ali je temperatura bila normalna 36,6-7 ili niža. Dakle, sinoć nije pila ni jedan od tih lijekova i temperatura je bila ok. Danas je popila samo jedan chymoral-100, temperatura je bila cijeli dan u redu, ali se u noci evo povećala na 38 stepeni. Zanimljivo je to da toplomjer pokazuje 38 stepeni (mjerim ispod pazuha), a da joj je celo hladno. Najgore je što je iscrpljena od temperature, sva je blijeda :(
    Molim Vas za Vaše stručno mišljene, kao i za savjet kako skidati temperaturu (skidala sam je do sada paracetamolom, aspirin+c, jabukovo sirće sa bjelim lukom na noge, znojenje ).....
    Hvala Vam unaprjed