Već godinu i po dana imam problem sa analnom fisurom. Isprobala sam milion masti, sve pomažu nakratko, zadnjih godinu dana ne krvarim i bolovi su mnogo podnošljiviji nego pre (funkcionišem), preporučena je hirurška intervencija nakon pregleda hirurga, ali čujem da je moguće izlečiti i lekovima i promenom načina ishrane.
    Možete li mi preporučiti još neku mast da pokušam da se izlečim bez operacije? Za sad mi najviše pomaže Hadensa i skoro da i nemam bolove, ali je mesto bolno na dodir i deformisano (kao da je došlo da ispadanja dela creva), što se povlači nakon obavljene stolice kada mogu bezbolno da pritisnem taj deo tela.
    Najlepše hvala na odgovoru.