Pre 2 godine su mi na ultrazvuku otkrili kamen u žučnoj kesi od 15,6mm a juče sam bila na ultra zvuku i nalaz je sledeći: "Holecista pravilnog oblika normalne debljine zida sa konkrementom veličine 6mm i masom holesterinskih kristala. Nema dilatacije žučnih puteva"
    Mene interesuje kako je moguća tolika razlika u veličini kamena (jer iako se pridržavam preporučene ishrane čula sam da on ne može da se smanji, samo može ishranom da se spreči dalji rast kamena), a još više me interesuje kako da se oslobodim tih holesterinskih kristala.
    Puno hvala na odgovoru.