Postovani doktore, skoro dvije godine imam probleme oko svog zdravlja. Radi se o bolovima u predjelu oko srca, brzo se zadisem odnosno tesko disem, imam problema sa gutanjem non stop podrigujem a iznad pupka mi je iskocilo nesto velicine prsta kazu da je to kila ali neznam koja. Prije nego sto sam primjetio da mi je to iskocilo radio sam gastroskopiju i nije doktor nista nasao(cudi me da nije primjetio kilu), radio sam nalaz krvi na helio bakteriju i on je bio pozitivan, takodje sam radio ergometriju i nalaz je bio dobar. Citao sam vase odgovore na slicne primjedbe ostalih citalaca pa vas pitam koja vrsta kile je kod mene, da li mi moze ona izazivati navedene probleme jer covjek vise poludi a nezna sta je u pitanju, da li bih trebao vrsiti dalje pretrage i koje vrste i koje tablete treba da koristim odnosno da li da idem na operaciju ili ne a imam 34 godine

    Odgovoreno: 24. 11. 2007.
    • Postovani, Promena koju primecujete iznad pupka je verovatno kila prednjeg trbusnog ziada zbog slabosti musculature prednjeg trbusnog zida. Obzirom da je gastroskopski nalaz bio negativan, predlazem da uradite rendgenski snimak sa barikjumom jednjaka, zeluca i duodenuma, ali da se i zbog problema koje imate vezano za gusenje konsultujete i kardiologa. |Ukoliko se ne randgenu opisu promene, javite mi se ponovo mailom. Do satada samo simptomatska terapija. Uzmite Tab. Klometola anisan 2x1. Pozdrav A. Nagorni