Zbog povećanog lučenja želud.kiseline radjena mi je gastroskopija, pozitivan nalaz na helico-bakt-pilori - lečen, pa je zadnji nalaz negativan. Takodje mi je radjena koloskopija gde je odstranjen jedan polip, histološki rezultat na zloćudni tumor negativan. Apetit normalan, pražnjenje creva svako jutro, redovno stolica, konzistentna boja, normalna.. Ali, ima već skoro dve godine da odmah posle jutarnjeg pražnjenja počinje tihi bol u stomaku u srednjoj oblasti, jačine na skali od 1-10 oko 2-3! Taj bol traje sve do prvog jačeg osećaja gladi, a posle ručka potpuno isčezava. I tako svaki dan. Od terapije, ovde u Švedskoj prepisan mi je prvo Qvestran u prahu, pa posle Inolaxol prah. Nije bilo bitnih poboljšanja. Posle pregleda ultrazvukom kod gastroenterologa u Srbiji, prepisani su mi lekovi: bicit, rudacol, antibiotik amracin i controlock. Po uzimanju ove terapije bilo je poboljšanja, ali su se bolovi ponovili posle mesec-dva i traju i danas. Uveče, popodne ili ujutru pre odlaska u toalet sve je normalno, bez ikakvih bolova! Čim završim pražnjenje creva, uvek ujutru oko 7h nastaju opisani problemi.
    Šta da se radi? Ima li ovoj anomaliji leka, nemam više koga da pitam osim Vas!!!!

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.

Komentari na pitanje: #17391

    • Imam nekontrolisan proliv a posebno poslednjih dana. Prije par dana sam radio kolonoskopiju na poliklinici VUK u Beogradu kada su mi dali i dijagnozu. Propisali su mi lijek Qvestran. Problem je što taj lijek ne mogu nabaviti. Molim Vas da mi pomognete.