Problem koji mi sa sada vec cesto(precesto) pojavljuje se prvi put pojavio za vreme vaskrsa ove godine kada sam posle posta kao i svi preterao sa mrsnom hranom a posebno jajima tako da sam na kraju dana zbog jakih bolova i naduvenosti stomaka zavrsio u hitnoj pomoci gde su mi putem infuzije dali neke lekove koji su jako brzo sredili problem.Od tada mi se to desilo jos par puta ali ne bas takvog intenziteta sve do pojve hladnijeg vremena od kada se sa smanjenjem temperature pojavljuju sve cesce.Objesnjenje : ukoliko samo par minuta boravim negde neadekvatno obucen ili naprimer ne zakopcam jaknu ili boravim na vetru pocinju da se javljaju bolovi i naduvenost u stomaku nekad slabog na nekad bas jakog intenziteta.Da napomenem da nisam nasao vezu izmedju kolicine i vrste hrane koju sam pre toga jeo. Imam 29 godina i moze se reci da po tabeli a i izgledu spadam u preterano uhranjene osobe 190 cm -105kg, bez ikakvih ozbiljnijih oboljenja do sada

    Odgovoreno: 21. 11. 2007.
    • Postovani Predlazem da uradite SE, kompletnu krvnu sliku i najosnovnije laboratorijske analize uz ultrayvucni pregled trbuha, pa da mi se ponovo javite mailom sa nalazima. Najverovatnije se radi o tzv dispepsiji odnosno nelagodnosti u trbuhu, ili poreme'aja u varenju, ali treba razmisljati i kamencicima u zucnoj kesici. pozdrav