Mom ocu je izvršena hirurška intervencija odstranjivanja polipa i tumora na debelom crevu. Odstranjeno je 50 cm debelog creva. Otac se dobro oporavlja. Creva su proradila. Dok je bio u bolnici hranjen je infuzijom i čajevima. Dok je bio u bolnici imao je retku stolicu jedan dan 2 puta dnevno, a drugi dan 9 puta. Nakon otpuštanja iz bolnice (danas je drugi dan) ima prosečno 4/5 stolica tokom dana. Prilikom otpusta lekar nam je rekao da mu prvih 8-10 dana dajemo samo pasirani krompir, šargarepu, sveži kupus i brokoli.
    Da li je to normalno i kakav režim ishrane treba da primenimo, obzirom da dosta dugo nije koristio čvrstu hranu?