Poštovani profesore,
    Zanima me da li ići na KKS ili Imuran i koje doze, pošto Asacol, Pentasa, Salofalk 3x1g nemaju gotovo nikakve efekte. Od tegoba su prisutni inflamacija rektuma, ogromne količine gasova koje izbacujem ceo dan...tako je već 2 godine. Obišao sam mnoge poznate lekare i niko ništa nije uradio :( Ovo su detaljni moji nalazi: Dg. Crohn colitis; Terminalni ileum bez promena, cekum i ascedens zamućen i lako hiperemičan. Transverzum i descedens vulnerabilan, lako neravan, sa brojnim aftoznim ulceracijama. Najveći deo sigme normalan. Prvi deo rektuma lako zamućen sa uočljivim krvnim sudovima, ostali deo rektuma i početak sigme vulnerabilan bez vidljive vaskularne šare. Unutrašnji hemoroidni splet grupe II. Spoljašnji i digitalni nalaz uredan; PH: nalaz na terminalnom ileumu je nespecifičan, odgovara hroničnoj nespecifičnoj inflamaciji. Nalazi na kolonu odgovaraju IBD kolitisu, diferencijalno dijagnostički više odgovaraju MC nego fazi regresije UC. Pasaža creva: nalaz potpuno uredan (B.O). ASCA=0 (neg.), p-ANCA<1 (<20), c-ANCA=2 (<20), ASMA=ANA=AMA=0 (neg.), AFP=1.6 (<7), CA-19.9=6 (<33), CEA=1.8 (<4), CRP=1 (<5), SE=3, FIB=3, ALP=75, RBC=5, HGB=155, PLT=225, Fe=25, feritin=67, LDH=275, HCT=45, ALB=45, PRO=75, WBC=7.5, DLF=B.O! KKS, biohemija, urinokultura i eho abdomena uredni.Test stolice na: enteropatogene bakterije, ciste/protozoe, parazite, gljivice i amebe je negativan. Simetikoni i probiotici nemaju udela u redukciji gasova niti lokalne supozitorije 2x 500mg na indukciju remisije proktosigmoiditisa.
    Kakvo bi bilo doziranje kod Imurana, s obzirom na blažu formu?
    Hvala veliko!!!