Poštovani doktore,
    imam 26 godina i na gastroskopiji mi je pronadjen reflux oesophagitis i gastritis chr. Ostali nalazi što sam radio kao što su srce, pluća, eho abdomena su uredni. Nalaz lekara glasi: jednjak: znaci ezofagitisa grada A, kardija kompetentna, indirektni znaci manje hijatus henrije, od kardija do pilorusa sluznica bez efekta epitela, u antralnoj regiji brojne hiperemične plaže. Peristaltika želuca u celini očuvana, bulbus grubljih nabora bez ulcerija i erozija. Dalje do d3 nalaz uredan. Papila Vateri: b.o. Osnovni lab nalaz uredan, serološki testovi na H.Pnegatinvi dg.Gastritis chr. Refluh oesophagitis th.controloc 2o mg 2 x 1 14 dana. Malo sam čitao po forumima i našao da je reflux oesophagitis u stvari kada mišić koji zatvara jednjak da kiselina iz želuca ne dodje u njega nije u ispravnom stanju i pušta kiselinu da prodje u i nagriza jednjak, pošto sluzokoža jednjaka i želuca nisu istog sastava.
    Kako da to da izlečim lekovima, ukoliko taj mišić dobro ne radi, on će uvek puštati tu kiselinu i nagrizati jednjak, a ne mogu celog života da pijem te lekove. Da li možete da mi date neki savet i da li je hirurški zahvat u ovom slučaju neophodan. Lek pijem već četiri nedelje i par dana mi je dobro, kao da nemam ništa, a par dana kao da mi gori jednjak i imam otežano disanje tih dana kao plitki dah.
    Hvala

    Odgovoreno: 19. 12. 2008.
    • Postovani, delimicno je tacno to sto ste kazali za misic, ali ima i drugih faktora. Pokusajte i sa dijetom ako ste gojazni oslabite, jedite cesce, sa kolicinski manje hrane, spavajte sa podignutim uzglavljem. Propisani lek uzimajte najmanje nekoliko meseci, a po svemu imate malu hijatalnu herniju, pa Vam ne predlazem operaciju. pozdrav

Komentari na pitanje: #17047

    • Uradila sam nalaz eho gastritis caronica bactsialis activa i ipirolicne sluznice iodgovor je eho pylori + objasnite mi sta znaci