Operisao sam polovinom maja zucnu kesu laporaskopski. Od operacije nadalje mi je stalno uvecan d-dimer (poslednja analiza 06.11.2007 d-dimer =380). Jos od operacije osecam povremeno bolove u predelu jetre gde je odstranjena z.kesa. To smatram uobicajenom pojavom mada sam nekoliko puta radio ultra zvuk. Zadnji izvestaj kaze da se u zucnim kanalima formiraju najverovatnije mini calculiti. U periodu od 09.10.do 31.10 2007 bio sam hospitalizovan na Institutu za alergologiju KCS zbog alergijskih testova na medikamente. Kako se i tamo pojavljivala bol u predelu jetre a Alergologija i Gastrologija u istoj zgradi to mi je uradjen ultra zvuk,analiza krvi, gastroskopija sa biopsijom. Svi rezultati trebali su da se odnesu gastrologu, medjutim ja bivam otpusten i sa rezultatima javljam se vasoj poliklinici u Nisu.Pregled je realizovan u petak 09.11.2007 ambulantno. Nalazi iz BGD-a pokazuju kaskadnost zeludca mada mi je grafoskopija radjena marta meseca u Nisu i nista nije utvrdjeno,tako! > dje je indikovan gastritis a rezultati biopsije bice poznati za nekoliko dana. Vasa koleginica mi je na osnovu izvestaja dala terapiju protiv mucnine i gastritisa i to je sve OK. Moj trnutni problem je sledeci.U petak uvece posle duzeg vremena stolica i ona tamne (cokolada) boje. Kako cesto dajem krv zbog d-dimera i ostalih analiza znam da sam u cetvrtak za dan popio litar borovnice a u petak dve case Antistres soka. Sinoc mi je ponovo stolica bila cokoladne boje. Nema bolova u predelu jetre ali ima u plucima (desno plucno krilo trece ili cetvrto rebro.Molim Vase instrukcije sta dalje? Jos jedna bitna napomena. Imao sam tokom septembra i narocito tokom boravka u Vrnjackoj banji izrazene hemoroide koji su kod klizme termomineralnom vodom pucali. Dr. Spiric iz Merkura dao mi je hepatrombin mast i neki lek koji se pije sedam dana mislim da je za koagulaciju i to se smirilo.Od tada nemam izrazene probleme sa hemoroidima osim ako spoljni nisu prerasli u unutrasnje (ovo potpuno l!  aicki).Kompletna krvna slika od 07.11.2007 sve Ok,sedimentacij! a 1,bil rubini dobri sve osim loseg holesterola u normalnim gradnicama. Hvala

    Odgovoreno: 19. 11. 2007.
    • Postovani, Ultrazvuk i laboratoriju treba povremeno raditi da bi se pratili enzimi jetre i zucni kanalici jer je moguce da se stvore kamenci i u zucnim vodovima, nekada kamencici budu tu prisutni i u trenutku operacije. Sto se tice stolice koja je bila boje cokolode najverovatnije je da je posledica velike kolicine soka od borovnice koju ste popili, istu boju mogu da daju i drugi tamni sokovi kao i nekoliko casa crnog vina. Problem sa hemoroidima nekada moze da bude ynacajan. Predlazem kolonoskopiju kojom bi se komp[letno saglkedala sluzokoza debelog creva, tamna stolica potencijalno moze da bude i ybog oboljenja desne strane debelog creva, a ujedno bi se videli i hemoroidi. Pozdrav