Poštovani doktrore,
    imam 25 godina i već 9 godina imam hemoroide. U početku su krvarili, a poslednjih godina sam sredila ishranu i zdravije se hranim, pa samo bole, a ne krvare. Zanima me da li je potrebno lečenje ako samo bole i to mogu da izdržim? Medjutim, poslednjih dana su, iako vodim računa o ishrani, počeli da krvare i dobila sam temperaturu čak do 39.6. Dobila sam 10 injekcija Klindamicina i 2 Deksazona. Temperatura je prošla već sledećeg dana, i krvarenje je prestalo, ali me i dalje malo više nego obično boli. (Mada sam primila tek pet injekcija). Pijem Ginkor Fort 3x1, koristim Hemor m spolja, a pokušavam i nikako da uspem da stavim supozitorije.
    Interesuje me koliko dugo smem i treba da koristim Ginkor Fort? I da li će ovo da prodje, ja sam vrlo zabrinuta, jer zdravo se hranim, imam meku stolicu i ne znam više šta da promenim. (Inače, ovaj problem je verovatno genetski, pošto se javljao u porodici). Još jedno pitanje, da li smem da vežbam oko pola sata na steperu i da radim trbušnjake i vežbe sa tegovima od 2.5 kila? Da li to utiče negativno na hemoroide?
    Hvala Vam puno na odgovoru, veoma sam nestrpljiva i zabrinuta.
    Pozdrav!