Poštovani,
    Već tri godine imam problem sa želucem, pre dve godine na VMA su mi rekli da imam gastritis. Sada mi se stanje pogoršalo i osim što me boli stomak i želudac, takodje me boli i u grudima, ponekad imam krv u stolici i nekad i ispljujem malo krvi, retka mi je stolica, a često imam i gasove, kiselina i gorušica su stalni simptomi. Zbog bola u grudima uplašio sam se da nije u pitanju srce, ali radio sam ekg i internista mi je rekao da je srce u redu. Pre par dana bio sam kod gastroenterologa i dao mi je terapiju: Sabax uveče, Famotidin ujutru, Cisap pre jela.
    Zanima me Vaše mišljenje da li je to gastritis ili je u pitanju čir na želucu ili sasvim nešto treće, a čuo sam i da je Cisap veoma štetan.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 11. 12. 2008.
    • Poštovani,
      najverovatnije da Vam je oštećena sluzokoža jednjaka, koja Vam pravi smetnje u grudima. Što se tiče problema krvi u stolici treba uraditi kolonoskopiju, a javite se i pneumoftiziologu ili otorinolaringologu u zavisnosti da iskašljavate ili pljujete krv.