Poštovani,
    imam 22 godine. Duže vreme imam problema sa zatvorom, takoreći od malih nogu. U nekoliko poslednjih meseci imam bolove u donjem delu stomaka sa leve strane, a pri tome osetim nešto tvrdo kad malo jače pritisnem. Bol je tup i obično sat-sat i po posle jela. Spontano prolazi nakon pola do sat vremena. Imam svetlu krv u stolici, vrlo malo. U krvnoj slici hemoglobin je bio 80! Sada pijem heferol i dosta se popravila-104. Na pregled kod gastroenterologa moram čekati 2 meseca.
    Šta može biti uzrok tog bola?
    Hvala Vam.

    Odgovoreno: 05. 12. 2008.
    • Postovana, najverovatnije da imate presavijeno debelo crevo sto je razlog za zatvor. Bolna osetljivost je verovatno poslediaca nakupljanja fekalija u tom segmentu creva. Najcesce kod zatvora, tvrda stolica moze da povredi hemoroidalne vene i da dodje do krvarenja, ili da se napravi ranica na anusu tj fisura ani. Pozdrav