Poštovani doktore, već duže vreme, oko 3 godine, imam hronične bolove stomaku. Bol je najizraženiji u visini bočnih karličnih kostiju pa do sredine stomaka, a širi se celim stomakom na gore, do visine pupka. To su izuzetno nagrizajući bolovi koji traju celog dana. Imam osećaj ko da su mi stavili so na živu ranu pa je to nagriza. Možda je to i spazam, ne znam. Nekad su to i vrlo oštri, sečući bolovi. Kad pipnem desno od pupka, u predelu creva, povremeno osećam i neko bućkanje. Bol se širi levim stranom kolona. Isto nagrizanje, naročito u predelu fleksure. Ne znam baš kako najbolje da vam dočaram vrstu bola. Sve me podseća na čupajuće i nagrizajuće bolove kao kod gastritisa i čira želuca, samo u predelu creva i male karlice. Stolica je normalne strukture ali nije baš redovna, na 4-5 dana. Proliv nemem nikad. Mikološki pregled negativan, kao i sve ostale analize stolice. Urin sterilan. Krvna slika, sve u redu. Zbog ovog problema sam hronično depresivna i anksiozna! . Uporno tragam za rešenjem jer me ovo stanje skroz psihički i fizički onemoća, ali do nikakvih odgovora ne dolazim sem da je to možda iritabilni kolon (rudakol nije dao neke rezultate). Zamolila bih vas za mišljenje jer sam očajna.  Jako se bojim kolonoskopije (da li uopšte ima potrebe za tim?), pa vas molim i da mi objasnite kako deluje anestezija koja se primenjuje prilikom ovog snimanja (da li neću ništa da osetim?). Prezahvalna

    Odgovoreno: 12. 11. 2007.
    • Postovana Bicu odsutan iy Nisa jos par dana, trenutno sam u gradu, pa mi se javite licno na Kliniku za gastroenterologiju nakon 19 novembra da Vas pogledam i objasnim sve sto Vas interesuje i eventualno postavimo indikaciju za kolonoskopiju. Pozdrav A. Nagorni