Poštovani,  imam jako velikih problema već duže vreme sa stomakom koji ne mogu da rešim i posle dugih poseta lekarima i lečenjima svim mogućim terapijama. Naime, još pre dve godine pojavila mi se čudna bol u predelu debelog creva koja je više ličila na prisutnost nekog stranog tela u tom predelu nego kao sama bol. To je manifestovano i blagim nadimanjem stomaka kao i povećanjem telesne težine. Usledilo je lečenje ( posle pregleda gastrologa ) terapijom koja je bila prilično jaka ( rudakol i još četiri leka sve ukupno pila sam lekove 11 puta dnevno ). To se navodno saniralo i neko vreme taj problem se nije pojavljivao. Ali pratili su me drugi problemi kao što je gnojna upala bubrega gde sam mesec dana primala longacef kao i tolikar. Naime od srednje škole imam problema sa e-coli koja se javlja na nekih šest meseci. Pre nekoliko meseci svi ti problemi su se uvećali naime nadutost stomaka ( bez obzira na vrstu hrane ) postaje da kažem hronična sa ponovnim osećajem pri! > sutnosti stranog tela u debelom crevu. Uradila sam sve analize i ono što su uspeli da pronadju je prisustvo kandide u debelom crevu kao i e-coli u mokraći. Ponovo sam primala tolikar inekcije i problem sa e-coli se sanirao do danjeg ( mada ja znam da će se problem vratiti tako je već godinama i nikako da dodjem do trajnog rešenja ). Medjutim problem sa stomakom prerasta u zabrinjavajući obzirom da se dobro osećam jedino kad apsolutno ništa ne jedem. Da ne pominjem što mi se stalno ali stalno spava, što mogu da spavam i po petnaest sati bez prestanka. Što se stomaka tiče posle bilo kakvog jela ( u normalnoj količini ) stomak mi poraste toliko da ljudi u autobusu ustaju misleći da sam u poodmakloj trudnoći. Ja neznam kako da trajno rešim ovaj problem tj ove probleme. Predpostavljam da postoji jedinstven uzrok svim ovim problemima ali ja stvarno neznam koji je to niti mi je bilo ko od lekara pomogao u tome. Da li moze da ima i neke veze sa ginekoloske strane. J! > edino sto mi je nadjeno sa ginekoloske strane jeste ranica na  materici ( imam cerku 4. godine ) koja se pojavila verovatno posle porodjaja ali rečeno mi je da i ne moram to da saniram jer to nije strašno. Obzirom da sam iz Niša da li postoji ikakva mogućnost da se lično vidim sa Vama ukoliko imate neko rešenje? Najlepše Vam zahvaljujem unapred ukoliko postoji mogućnost da mi pomognete u vidu nekog saveta.  S poštovanjem

    Odgovoreno: 12. 11. 2007.
    • postovana, Nakon 15 novembra me kontaktirajte ponovo mailom jer sam trenutno samo jedan dan u Nisu. Sa zadovoljstvom cu Vam zakazati pregled na Klinici za gastroenterologiju i hepatologiju KC u Nisu u prepodnevnim casovima. Termin cemo dogovoriti mailom. pozdrav