Postovani molim vas da iznesete vase misljenje.  Imam 25 godina,  Simptomi su mi poceli pre mesec i po dana.  Prvo strasne mucnine i bolovi u vrhu zeluca. Uradila sam analizu krvi na helico bakteriju i ispostavilo se da je nemam. Pila sam Famotidin i Probiotik i stanje mi se poboljsalo dobila sam jos da pijem Controlock ali par dana posle simptomi su mi se vratili.   Uradila sam RTG gastroduodenuma i nalazi su:  HIATUS HERNIA AXIJALNA KLIZUCA 20mm, HIPERSECRETIO VENTRICULI,zeludac elongiran, kaskadan (ne znam sta ovo kaskadan i elongiran znaci)  i Ultrazvuk gornjeg abdomena  ZUCNA KESICA PRESAVIJENA   i dalje pijem Controlock i dobila sam jos i Cisap. Posle jela mi je mucnina, zeludac mi se skameni i osecam malaksalost i bolovi po stomaku se sire na sve strane.  Imam pitanje: da li i kad ce mi ovi simptomi proci i da li su vezani za kilu ili zuc? Da li postoje neki lekovi ili bilo sta da se ta zuc ispravi?  Zanima me takodje do kad ja da pijem ove lekove, posto bez njih ne mogu da funkcionisem? I da li ostavljaju neke posledice posle duze upotrebe?  Molim vas odgovorite.  Unapred Zahvaljujem

    Odgovoreno: 12. 11. 2007.
    • Prvo predlazem da uradite gastroskopiju da bi se procenilo stanje sluzokoze i jednjaka i hijatalne hernije. Presavijena zucna kesa ne predstavlja nikakvu posebnu patologiju. Lekove koje pijete su dobri za zeludacnu kilu-hijatalnu herniju,m ali pored lekova treba cesce da jedete, sa kolicinski manje hrane, da izbegavate kasni nocni obrok, da ne jedete najmanje tri casa pred spoavanje, da redukujete telsnu tezinu ako ste gojazni da izbegavate slatkise, posebno cokoladu i peprmint kao i jako pikantnu hranu, nosite odecu koja nece da |Vam steze trbuh i spavahte sa podignutim uzglavljem. Javite mi se sa nalazom gastroskopije i rezultatima saveta koje sam Vam dao.