Postovani doktore, Vec 15 god. imam probleme. Pre nepunih godinu dana mi je potvrdjena dijagnoza hronicnog gastritisa, hronicne upale 12-o palacnog i h.hernia.Negativan nalaz na h.pylori.Terapija controloc i nexium.ALI, moja ishrana je bukvalno svedena na minimum- iskljucivo bareno povrce i bajat hleb jer je to sve sto mogu da podnesem, jer naime povracam na dnevnoj osnovi.Posle svakog obroka ja moram da povratim kiselinu koja me razara.Pa cak i posle barene sargarepe ja imam potrebu da povratim kiselinu. Dobijam trenutno olaksanje, ali mi i sama pomisao na obrok pada tesko jer znam da ce me sve muciti. Prepisavsi mi terapiju doktor mi je rekao da to nije nista strasno, samo da izbegavam sve sto mi smeta.Ali verujte mi,meni je strasno. Jer ovo sve traje godinama i sve mi vise i vise stvari smeta.Samo sam zeljna jednog dana da jedem ko normalan covek,i zadrzim sve uneto. Hvala unapred

    Odgovoreno: 12. 11. 2007.
    • Pre svega je neophodno da uradite ponovo gastroskopiju i da se napravi endoskopska procena stanja sluzokoze jednjaka, kao i rendgenski snimak jednjaka i zeluca kako bi se procenila velicina hijatalne hernije. Pored terapije i higijensko dijetetskog rezima jedan od nacima lecenja refluksa i hijatusne hernije i hirurska intervencija koja se danas i u nasoj zemlji moze izvesti i laparoskopskim putem. Molim Vas javite mi ponovljene rezultate. pozdrav