REYULTATE KOJE SAM VAM POSLALA OBAVLJRNI SU NA iNSTITUTU GASTROENTEROLOGIJU IHEPETOLOGIJU BEOGRAD Gastroskopija je uradjena gastritis,eyofagealni refluks.Kolonoskopija je uredu,osim suljeva.EHO abdomena sleyina je u granicama normale abola je uvecana.Jetra jako nehomogene strukture. Otpusna dijagE.70.8 pre PH nalaya aposle ista sem sto je dodato vrlo lako o[tecenje jetre.A po nekoj statistici prognoya je do 5 godina.HCV I HBsAg su negativni.POSTOJE LI NEKE NOVINE U TERAPIJI ILI CEKATI IVEROVATI U SUDBINU. HVALA. AKO SE SLAZETE ODGOVOR PREPUSTIMO VREMENU S POSTOVANJEM JEDNA NESRECNA LEKARKA.

    Odgovoreno: 12. 11. 2007.
    • Nalaz nehomogene jetre treba proveritii kod drugog ultrasonografiste, Za odgovor na treba cekati vreme niti sudbinu, treba povremeno raditi i laboratoriju ya jetru, ali pored polivitaminske terapije i terapije za refluksnu bolest, ukoliko su simptomi i dalje prisutnu, u ovom trenutku drugu terapiju ne treba preduzimati. Pozdrav