Poštovani,
    U maju mesecu sam prvi put imala stomačni virus, koji je trajao samo jedan dan (i ukućani su bili bolesni). U julu mesecu sam otputovala u Tunis. Već trećeg dana svog boravka dobila sam dijareju koja me nije napuštala sve do kraja letovanja (11 dana, nije mi pravila toliko velike probleme). Paralelno mi se javio i bol u stomaku, ispod grudi, više kao pritisak, povremeno, bio je slab, nisam imala potrebe ni za kakvim lekovima. Dijareja je prestala onog trenutka kada sam došla u Beograd. Pretpostavila sam da je u pitanju bila samo aklimatizacija. U septembru sam ponovo dobila stomačni virus, trajao je nedelju dana (znam još ljudi koji su bili bolesni tada). I na kraju, stomačni virus me je ponovo uhvatio krajem oktobra (dijareja i povraćanje, posle par dana se pretvorilo u upalu grla i kijavicu). Obzirom da nisam sklona stomačnim virusima, a da sam ih imala četiri puta za šest meseci, pocinjem da se plašim. Dijareja mi se povremeno javljala i izmedju "velikih napada" (na jedan dan). Povremeno osećam bol u gornjem delu stomaka, kao pritisak, kao da nosim nešto teško. Imam 30 godina, mnogo radim (kažu da preterujem), pod velikim sam stresom (šef psihopata, bolesna majka, stambeni problem). Jako se loše hranim (užasno!) - uglavnom jedem brzu hranu i to "sa nogu", ne žvaćem, brzo gutam (dok ne udje stranka!). Jedem brdo slatkiša (otkako znam za sebe), slabo se krećem (radni dan mi traje i po 16 sati), noću učcim. Pravim ponekada ogromne pauze izmedju obroka, a nekada stalno nešto jedem. Krvna slika mi i nije tako loša (patim od blage anemije zadnjih 20 godina; holesterol mi je već par godina veoma visok, oko 10, mislim da je to od loše ishrane; ostali nalazi su OK). Stalno govorim sebi da moram da usporim, da "smirim" metabolizam i stalno obecavam da ću to i uraditi - od ponedeljka! Takodje, obećavam sebi da u otići kod lekara, samo da završim ovo, i još ovo, i još ovo... (Nisam ponosna na ovo što sam napisala!) Imajući u vidu sve napred iznešeno, nisam sigurna da li su ove stomačne tegobe posledica načina na koji živim (loše ishrane, prvenstveno) ili sam možda u Tunisu zakačila neku bakteriju (jer mi praktično od tada započinju prolivi i pritisak u stomaku).
    Da li bih trebalo da obavim neke analize (koprokuluru ili test na heliko bakteriju)? Napominjem da ne gubim na težini i da imam jako dobar apetit (i previše dobar).