Moja dijagnoza je duodenitis ac. eroziva, colon iritabile. Terapija controloc 40, amoksicilin, fromilid 500 7 dana, pa controloc 40 jutro i veče uz rudakol 3 nedelje, pa controloc 20, 2 meseca, pa kontrola. Vi ste se takodje složili sa propisanom terapijom. U početku mi je bilo bolje, ali sada posle mesec dana ponovo osećam bolove u stomaku na dodir, mučninu, pretakanje u crevima. Ne povraćam, mada često imam kašastu stolicu, malo svetliju nego inače, skoro žutu. Stolice na okultno krvarenje i parazite su bile negativne. Ponovila sam ultra zvuk stomaka, sve ok. Lab.analize u normali. Moja doktorka gastroen. mi je rekla da samo nastavim terapiju, a drugi doktor takodje gastroent. mi je rekao da controloc 20 pijem samo ujutro, ponekad i neku tabletu za smirenje i probiotic.
    Kakvo je Vaše mišljenje? Da li da nastavim sa rudakolom uz controloc 20 i da li da cntro.20 pijem samo ujutro ili i uveče? Da li da koristim nešto drugo? Inače imam dobar apetit, normalno spavam, nisam uznemirena ni pod nekim stresom, vodim računa o ishrani i nisam pušač.
    Unapred zahvalna