Moje poštovanje doktoru,
    hteo bih da Vas zamolim da mi predložite šta da radim. Rodjen sam 69-te. Već 20 godina imam problem sa gutanjem, moram blago da savijem glavu na dole da bih progutao i hranu i pljuvačku i imam osećaj kao da gutam veliku loptu. Imam stalnu temperaturu 37,2 stepena i vruć sam, imam izražene vene na listovima gde mi je i najtoplija koža, noge su mi teške posle 10 minuta od ustajanja iz kreveta, kad se ne naspavam imam žutu bledu boju lica i tela, imam presavijenu žučnu kesicu, uvećanu slezinu i masnu jetru, imam hemoroide, pljuvačka mi se luči u većoj kolicini, drhte mi prsti, imam bolove u donjem stomaku, pogotovu pri punoj bešici i kad se presavijam kao da neka kugla se pomera od sredine stomaka ka levoj butini, nemam erekciju, već bol u donjem stomaku sa obe strane gornjeg korena penisa, ako mi je puno debelo crevo ne mogu da mokrim dok ne uradim veliku nuždu, imam jako osetljivu bešiku (urodinamika). Pre 2 godine mi je odstranjena limfna žlezda iz vrata zbog uvećanja i limfodenopatija je dijagnostikovana. U urinu imam malo eritrocita i dosta sluzi, pesak i ciste u bubrezima. Imam malo snižene trombocite. Išao sam kod Hematologa, hepatologa, kardiologa, psihologa, kaiser-fleserovi prstenovi i bakar u urinu su ok, urologa, ultra zvuk, vaskularnog hirurga, radio laboratoriju, i osim navedenog svi rezultati su u granicama normale. Imam bol koji ne prolazi napred na dnu stomaka i nemam erekciju nekad mi je koristila viagra, ali više ne (supruga je odavno izgubila strpljenje i vodi svoj život), a svi doktori kažu da mi nije ništa i da mi nije potreban lek!? Jedino sam dobio detrusitol za bešiku, ali nema svrhe jer mi se čini da mi nešto pritiska mokraćne kanale i besika nema snage da izbaci urin u normalnom mlazu, već ide sporo, tanak mlaz i često mokrim.
    Molim Vas da mi predložite šta da radim i kome da se obratim.
    Hvala na razumevanju.