Imam problema sa debelim crevom, a kolonoskopija i ph nalaz govore u prilog hroničnoj upali po tipu UC. Ali, mene druga stvar kopka, već 2 godine od kada i datiraju tegobe u stolici povremeno mogu naći sitne nizove duge 1cm, a prečnika 0.5mm koji su sastavljeni od oker/braonkastih karikica (elipsoidnih) koje su spojene nečim prozirnim, to se vidi pod lupom. Uvek su istog pravilnog oblika (kao neživa mini jajašca) i ne liči na nešto što bi se u kolonu moglu stvoriti slučajno (ne liči na fermente hrane). Problem je što se analizom stolice rade samo paraziti sa ovog podneblja a ja sam pre bolesti upotrebljavao Ayurveda India preparate lokalne apoteke.
    Zanima me Vaše mišljenje o ovome! Kako odraditi prezervaciju/konzervaciju uzorka i gde i kako tražiti mikroskopiranje tih minijatirnih člankastih lanaca, a ne standardne pretrage fecesa u nameri da se identifikuje poreklo i vrsta uzorka?? Ja sam iz BGa.
    Hvala puno na pomoći!