Poštovani,
    pre nedelju dana mi je specijalista otorinolaringolog uradio bris nosa i nadjen je veliki broj bakterije Staphylococcus aureus u velikom broju i čistoj kulturi. Ja se već duže vreme lečim od Candide albicans bezuspešno, imam uvećane polipe na jeziku, beli pokrivač, knedlu na grlu, problemi sa želucem (gorušica).
    Zanima me da li je moguće da bakteriju koju su mi našli u nosu možda imam u ustima (i ko zna gde još) i sprečava da izlečim Candidu. Ja sam svom otorinolaringologu predložila da uradimo i bris grla, ali ona se nije složila sa ovim, jer kaže da se zbog problema koji imam sa želucem gorušica vraća i pospešuje razmnožavanje candide, tako da nema veze što su mi bakteriju u nosu našli u velikom broju.
    Zanima me koje je Vaše mišljenje.
    Hvala puno unapred!